Hanami Studio

Hanami Studio – Dziś więcej o nazwie. Moje zamiłowanie do japonistyki zawsze kształtowało pojmowaną przeze mnie rzeczywistość, a  tym samym wpłynęło na moje życie
i decyzje. Japończycy to bardzo mądry naród i wiele się od nich nauczyłem.

Kosztując ich kuchni, czerpiąc z ich zapału do życia, mogłem stawać się lepszy, bardziej solidny. HanamiStudio to owoc połączenia tamtej kultury z naszą – pracy z zainteresowaniem. Nazwa „Hanami” (jap. dosł. „oglądanie kwiatów”) pochodzi z kultury kraju kwitnącej wiśni i określa zwyczaj podziwiania urody kwiatów, w szczególności kwiatów ozdobnych wiśni lub śliwy. Hanami praktykowane jest od kilkuset lat i cieszy się w Japonii ogromną popularnością. W okresie kwitnienia wiśni tysiące ludzi zapełnia parki, bawiąc się pod ukwieconymi drzewami, przy czym niekiedy zabawa przeciąga się do późnych godzin nocnych. Dla ponad połowy terytorium Japonii dzień kwitnięcia wiśni zbiega się z początkiem roku szkolnego oraz roku podatkowego, w związku z czym uroczystości otwarcia często rozpoczynają się od hanami. Najlepsze miejsca w parkach zajmowane są na kilka godzin, a niekiedy nawet na kilka dni przed samym wydarzeniem. Wycinek tego wydarzenia:

Kwitnięcie wiśni trwa od jednego do dwóch tygodni, zazwyczaj w marcu lub kwietniu; jest relacjonowane przez media i wyczekiwane przez większość Japończyków. Pełnia kwitnienia (jap. mankai) następuje zazwyczaj tydzień po otwarciu pierwszych kwiatów (kaika). Po kolejnym tygodniu drzewa zaczynają powoli przekwitać. W Japonii funkcjonuje również wcześniejsza, bardziej starożytna forma hanami, popularna wśród starszych osób, w której obiektem podziwu są kwiaty śliwy (jap. ume). Ceremonie te mają spokojniejszy charakter niż często hałaśliwe i zatłoczone imprezy pory kwitnienia wiśni. Jak widzisz, to wspaniałe wydarzenie – i na jego cześć nazwałem moją stronę właśnie tą nazwą: HanamiStudio. Dlaczego ta? Ponieważ wiele firm korzysta już z popularnych japońskich słów np. Sakura i nie chciałem być jak wszyscy, wybrałem oryginalną nazwę, przez co – mam nadzieje –  zapamiętasz właśnie mnie i skorzystasz ponownie z moich usług.
__________________________________________________________
Napisane przy pomocy materiałów ze stron www.