Bar Markowianka

Witaj. Mój dzisiejszy wpis dotyczy nowo otwartego lokalu “Bar Markowianka” mieszczącego się w Rzeszowie przy ulicy Sokoła 11/1 (niedaleko pomnika, a naprzeciwko Kościoła Wniebowzięcia NMP). To bar, który serwuje prawdziwe polskie jadło; świeżo przyrządzane z własnego zakładu mięsnego oraz oferuje: catering, możliwość zorganizowania przyjęć okolicznościowych i sprzedaż swoich wysokiej jakości wyrobów. Bar Markowianka jest obsługiwana przez kelnerki w strojach góralskich, a wystrój całego lokalu – jak widać na fotografiach – stylizowany jest na staropolskie wnętrza. Dekoracje często stanowią wiekowe przedmioty; stare młynki do kawy, miski, słoiki – dodają niespotykanego klimatu całemu lokalowi. Każda z sal posiada nieco odmienny charakter i kolorystykę; cała aranżacja baru współgra ze sobą, tworząc swoisty staropolski  klimat.

Staropolski Bar Markowianka

Bar Markowianka odwiedzałem kilka razy. Pierwszy raz na otwarciu lokalu – galeria poniżej. Tego dnia wszystkie posiłki w lokalu serwowane były za darmo, a lokal odwiedziło mnóstwo ludzi. Odbył się występ zespołu ludowego, a  mieszkający w tamtych okolicach pan umilił czas grając na akordeonie. Cała uroczystość otwarcia przebiegła w niezwykle miłej atmosferze. Udokumentowałem zaledwie parę chwil z tego uroczystego dnia. Ciekawostką, o której warto wspomnieć, jest możliwość zjedzenia  darmowego rosołu w owym lokalu każdej niedzieli.

Kolejny raz byłem tam w tym tygodniu, by zrobić zdjęcia reklamowe, które potem posłużą do budowy nowej strony internetowej. Lokal jest podzielony na 3 sale i dodatkową cukiernię. Każde pomieszczenie wyróżnia się osobną nazwą i własnym charakterem, co widać na zdjęciach. Starałem się oddać klimat, jaki panuje w każdej z sal i przedstawić je w ciekawy i nowatorski sposób.  Zapraszam do zapoznania się z galerią i do odwiedzenia lokalu.