Fotografia koncertowa

Emocjonująca Fotografia koncertowa, jak zrobić ciekawe zdjęcie z koncertu które zachwyci wszystkich? Zobacz dobre zdjęcia koncertowe.

Super Fotografia koncertowa

Fotografia koncertowa jest zagadnieniem prostym do odbioru. To taki typ fotografii, który powinien w bezpośredni sposób trafiać do odbiorcy. Osobiście, zdecydowanie określiłbym ją jako pewien dział fotografii reportażowej. To bardzo rozrywkowa dziedzina fotografii, która stawia nieustannie wyzwania przede mną – tak jak i przed innymi fotografami. Nie pracuje się tu bowiem statycznie i w kontrolowanych warunkach, jak to bywa w fotografowaniu w studiu.

Idąc na koncert, nie jestem w stanie przewidzieć, jak zachowają się artyści występujący na scenie oraz jak zareaguje publiczność. Będąc drugi raz na koncercie tego samego zespołu, nawet w tym samym lokalu – można napotkać różne, zaskakujące przeszkody. Lubię takie sytuacje, bo zmuszają do kreatywnego tworzenia i odciągają od monotonnego robienia zdjęć – przynoszą nutkę adrenaliny i niepewności, czy ktoś zaraz nie rzuci czymś z widowni lub wokalista nie podskoczy pod sam sufit.

moja Fotografia koncertowa do obejrzenia kazik staszewski

Takie sytuacje napełniają niesamowicie emocjami, przez co zdjęcia stają się bardziej poruszające. Uwielbiam robić zdjęcia wykorzystując moją pasję i zapał, w pracy osiągam bardzo dobre efekty łącząc te dwie rzeczy. Mogę śmiało powiedzieć, że pracuję dla przyjemności w ten sposób – co mnie uszczęśliwia.

supe Fotografia koncertowa dla kazdego zobacz relacje z koncertu cezika

Ta fotografia koncertowa jest nieprzewidywalna, ciągle zaskakująca, sama w sobie fascynująca. Lubię podejmować wyzwania, pracować w ciężkich warunkach – bo takie uczą mnie najwięcej. W odpowiednim świetle każdy zrobi zdjęcie. Oglądając własne fotografie koncertowe wykonane w niesprzyjających warunkach, często budzi się we mnie zadowolenie, a na twarzy pojawia się uśmiech. Fotografując przez lata, starałem się być coraz lepszym.

Widzę postęp w swoim warsztacie artystycznym, lecz jeszcze dużo przede mną i to mnie cieszy najbardziej, ponieważ będę mógł odkryć to, co było dla mnie nie odkryte. Często atmosfera na koncercie jest niesamowita: wokalista tańczący, gestykulujący – nawiązuje kontakt z publicznością, a ta odpowiada  na wezwanie frontmana zespołu. To emocje, które należy przeżyć indywidualnie! Wiele rzeczy nie da się utrwalić na fotografiach, łuna ciepła unosząca się nad głowami tańczącej publiczności – to niesamowite zjawisko. W fotografii również nie da się utrwalić dźwięków, dialogów i odpowiedzi publiczności do zespołu, który często nadaje niespotykany charakter całemu wydarzeniu.

Zdjęcia koncertowe, które Cię zaskoczą!

Często powtarzam, że najważniejsze w fotografii koncertowej jest światło – bo bez niego nie powstałby żaden obraz fotograficzny. Czasami jednak może ono sprawić kilka problemów. Konturowe światło tworzy odbłyski na zdjęciach koncertowych, co niekorzystnie wpływa na efekt końcowy. Czasami widownia staje się problemem: ciągle mieszający się i tańczący tłum ludzi przemieszcza się. Większość fotoreportaży koncertowych, które wykonuję, fotografuję zza bramki, gdzie poruszam się po kanale oddzielającym widownię od sceny. Nie każdy jednak klub jest wyposażony w taką przestrzeń.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a profesjonalnymi zdjęciami z koncertu lub innego wydarzenia, skontaktuj się ze mną – ustalimy szczegóły. Zapraszam do śledzenia mojego fotobloga, gdzie pojawiają się na bieżąco relacje z koncertów i innych wydarzeń.

Zapraszam do obejrzenia galerii poniżej . Do zobaczenia na koncercie!