Fotografia plenerowa

Zielona fotografia plenerowa w parku i mieście. Sposoby na sesję w miejskim parku. Fotografia plenerowa w kilku krokach.

Wyjazdowa Fotografia plenerowa

Fotografia plenerowa to taka dziedzina fotografii, która ma w sobie ogromny potencjał. Scala ona prawie wszystkie rodzaje fotografii w sobie, każda może nią być. Portrety czy zdjęcia ślubne wśród niezwykłego pejzażu są najpopularniejszym przykładem pleneru.

Taka fotografia plenerowa stała się bardzo popularna, ponieważ jest łatwo dostępna i posiada swój niepowtarzalny urok. Pokazuje osoby fotografowane w otoczeniu często pięknych widoków zapierających dech w piersiach. Fotografia plenerowa nigdy nie miała ograniczeń – tak jak w fotografii w studiu. Można by to określić jako wolna fotografia, którą się tworzy w dowolnym miejscu na świecie w przeróżnych warunkach: w pełni słońca lub deszczowej aurze.

Miejsca i osoby portretowane nie są już także ograniczanie przez nic poza własną wyobraźnią. Często mówię, że na plener zawsze jest pora. Trudniej jest się zmierzyć z gorszymi warunkami pogodowymi, ale za to efekt takich zdjęć jest nierzadko oszałamiający i jest czymś nowym. Lubię wynajdywać nowe, kreatywne rozwiązania, które zaskakują innych, a czasem nawet mnie samego. To doskonały sposób na własną samorealizację i uszczęśliwianie innych.

ciekawa Fotografia Plenerowa w parku

Mamy cztery pory roku; każda ma swoją specyfikę i każda jest wspaniała, lecz nie każda jest łatwa w fotografii plenerowej. Cel uświęca środki – czasem warto zmarznąć czy przemoknąć, by potem z uśmiechem i zadowoleniem spojrzeć na zdjęcia, na których widzisz własne szczęście, śmiech czy łzy. To niepowtarzalne, ulotne chwile, jakie mogę zatrzymać specjalnie dla Ciebie.

Wyjątkowa fotografia plenerowa z nutką szaleństwa

artystyczna Fotografia Plenerowa

Każda sesja, każda osoba i miejsce są inne i uczą nas odmiennego doświadczenia. Sesja z modelką na bulwarach i sesja ślubna plenerowa nad morzem w Wielkiej Brytanii to dwie osobne rzeczy jakie zrobiłem, ale każda w sobie była ekscytująca i pouczająca, a co najważniejsze – ciekawa. Fotografia plenerowa jest dużo przyjemniejsza w odbiorze od tradycyjnej, studyjnej przez co wiele firm robi swoje reklamy w plenerze, dzięki czemu trafiają one bardziej do klienta.

Zapraszam każdą chętną osobę do kontaktu ze mną. Mam wiele pomysłów na sesje w plenerze (przykładowo pisałem o tym w sesjach wiosennych). Jeżeli przychodzi Ci na myśl własny pomysł, to z chęcią go dla Ciebie zrealizuję i pozwolę cieszyć się fotografią, na jaką czekałeś/aś od dawna.

Zapraszam do obejrzenia galerii moich fotografii plenerowych: