Fotografia portretowa

Kreatywna Fotografia portretowa, dla wszystkich, dowiedz się jak zrobić zdjęcia artystyczne i jakie są ich rodzaje. 

Artystyczna fotografia portretowa

Artystyczna fotografia portretowa, zdjęcia ludzi to najczęstsze tematy fotografii na świecie, ponieważ zdjęcia portretowe chwytają za serce i z wielu względów są odzwierciedleniem nas samych. Prawdą jest, że oczy są odbiciem duszy – w tym rodzaju fotografii zajmują one niemalże najważniejsze miejsce.

Portret przedstawiający zbliżenie smutnego i mającego łzy w oczach trzylatka poruszy większość ludzi. Możemy nie wiedzieć, jakie są powody tych łez, ale z pewnością odczujemy smutek.
I na odwrót – widzimy portret trzech starszych osób siedzących na werandzie i śmiejących – może to w nas wywołać różne odczucia, ale jedno jest pewne: każdy rozumie i docenia znaczenie śmiechu.

Zdjęcie portretowe może kryć w sobie wiele emocji, które potem będą odtwarzane po latach. Wzdychanie i dziwienie się “jak ten czas leci”, gdy patrzysz na zdjęcia ze swojego dzieciństwa lub szkoły, śmiech, wspomnienia. Moja fotografia portretowa właśnie taka jest – emocjonalna, trafia do odbioru przez to, że doskonale rozumiem Twoje oczekiwania i umiem zatrzymać najlepsze momenty. Ponadto lubię zaskoczyć efektem i sprawć, że się uśmiechniesz i powiesz:  ”Jak ty to zrobiłeś, Dawid?”.

dobra Fotografia Portretowa w plenerze portret

W fotografii portretu już jedno wciśniecie przycisku migawki wymownie świadczy o Tobie. Utrwalam na moich zdjęciach najciekawsze momenty: czasem to portret studyjny pozowany w kontrolowanych warunkach (jak widzisz na zdjęciu po lewej stronie), a niekiedy spontaniczne zdjęcie w parku podczas listopadowej pory (prawe). Lubię wtapiać w tło portretu dodatkowe kolory, które nasycają wyraziściej fotografię emocjami, są kontrastem lub uzupełnieniem dla modela/ki. Być może niedługo dla Ciebie…

Pomysłowa fotografia portretowa w kilku krokach. Jak robić zdjecia artystyczne?

udana fotografia portretowa

Przewaga, jaką mają fotografowie robiący zdjęcia portretowe w naturalnym otoczeniu nad zdjęciami studyjnymi, polega na możliwości fotografowania w nieskończonej różnorodności środowisk na całym świecie. Wolność wyboru nie tylko otoczenia, ale i ludzi, daje dużo lepsze okazje do bycia prawdziwie twórczym.
W studiu mamy do wyboru ograniczona liczbę teł.
I  – co najważniejsze – poza studiem fotografowie spotykają ludzi na ich własnym np. Krakowskim terenie, na którym ludzie zachowują się bardziej naturalnie.

Jeśli interesuje Cię artystyczna fotografia portretowa, śmiało zapraszam do kontaktu ze mną. Wykonuję portrety w każdych warunkach, niezależnie od okoliczności czy pogody. Z doświadczenia wiem, że wszystko
da się pozytywnie wykorzystać.

Zapraszam do obejrzenia galerii moich fotografii portretowych: