Fotografia Reklamowa​

Aktywna potrafi sprzedać więcej produktów. Zobacz jak robić zdjęcia reklamowe

Fotografia reklamowa to oddzielny najczęściej rodzaj fotografii studyjnej i plenerowej, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Prosta nazwa, a kryje się pod nią o wiele więcej – reklama niejedno ma imię. Mogę wykonywać zdjęcia reklamowe w studiu, w domu, w lokalu – w zależności od charakteru zdjęć.

Czasem lepiej ująć jakiś obiekt w jego naturalnym środowisku, niż sztucznie przenosić na nienaturalne warunki do studia. Oferuję zdjęcia w studiu, gdzie wykonuję fotografie reklamowe (produktowe) mniejszych przedmiotów (np. drinków i  jedzenia do menu, ubrań i biżuterii do katalogów), po zdjęcia lokali i domów weselnych. które następnie są publikowane na stronie internetowej.

Oglądasz zapewne wiele katalogów i przebywasz w wielu restauracjach czy lokalach, więc widziałeś/aś już  wiele. Przede mną, fotografem stoi zatem nie lada zadanie, aby zrobić takie zdjęcie, jakiego jeszcze nie widziałeś/aś. Ukazuję fotografowany obiekt w jak najkorzystniejszym świetle, w jak najbardziej nowatorski sposób. Należy jednak pamiętać, by zachować czytelność obiektu – przesada często jest źle odbierana. Wiąże się to z faktem, iż niektórych produktów nie da się, a raczej nie powinno, fotografować inaczej – należy zachować ogólny kształt i prostotę, ale zawsze możemy zmieniać scenerię, tło i dodatki kompozycji, aby urozmaicić nasz produkt.

W fotografii portretu już jedno wciśniecie przycisku migawki wymownie świadczy o Tobie. Utrwalam na moich zdjęciach najciekawsze momenty: czasem to portret pozowany w kontrolowanych warunkach, a niekiedy spontaniczne zdjęcie w parku podczas listopadowej pory. Lubię wtapiać w tło portretu dodatkowe kolory, które nasycają wyraziściej fotografię emocjami, są kontrastem lub uzupełnieniem dla modela/ki. Być może niedługo dla Ciebie…

ZDJĘCIA PRODUKTOWE & FILM REKLAMOWY

Przewaga, jaką mają fotografowie robiący zdjęcia portretowe w naturalnym otoczeniu nad zdjęciami studyjnymi, polega na możliwości fotografowania w nieskończonej różnorodności środowisk na całym świecie. Wolność wyboru nie tylko otoczenia, ale i ludzi, daje dużo lepsze okazje do bycia prawdziwie twórczym.
W studiu mamy do wyboru ograniczona liczbę teł.
I  – co najważniejsze – poza studiem fotografowie spotykają ludzi na ich własnym np. Rzeszowskim terenie,
na którym ludzie zachowują się bardziej naturalnie.

Jeśli interesuje Cię artystyczna fotografia portretowa, śmiało zapraszam do kontaktu ze mną. Wykonuję portrety w każdych warunkach, niezależnie od okoliczności czy pogody. Z doświadczenia wiem, że wszystko
da się pozytywnie wykorzystać.

Fotografia reklamowa często wymaga kreatywności, której mnie nie brakuje. Zawsze staram się pokazać obiekt w najciekawszej perspektywie, aby móc zaskoczyć Ciebie jako odbiorcę. Większe obiekty w fotografii reklamowej, np. lokale fotografuję zawsze przy najodpowiedniejszym świetle. Jeżeli chcesz utrzymać klimat lokalu “nocnego”, zrobimy je o zmroku. Natomiast jeżeli to lokal dzienny – o poranku.

Profesjonalna fotografia reklamowa

Często wspomagam się profesjonalnymi lampami  w celu odkrycia zacienionych miejsc i pokazania miejsca w profesjonalnym kadrze. Fotografowałem z tej kategorii fitografii  już wiele produktów. Moje zdjęcia ukazywały się na ulotkach wizytówkach czy katalogach produktowych. Zawsze kładę duży nacisk na ten rodzaj zdjęć na moich studiach fotograficznych. Decyzją moich nauczycieli nierzadko były to zdjęcia decydujące o mojej ocenie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, zapraszam do kontaktu ze mną.

Zapraszam do obejrzenia galerii moich fotografii reklamowych: